Informacje

arka3Warsztaty Ars Celebrandi odbywają się co roku w Licheniu, na terenie największego w naszym kraju sanktuarium maryjnego. Jego centrum stanowi Bazylika Matki Bożej Licheńskiej, a codzienną posługę pełnią tu Księża Marianie. Dzięki życzliwości ks. Kustosza, na codzienne liturgie sprawowane wg. nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego, jest przeznaczony kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej oraz sąsiadujące kaplice.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 590zł. W cenię wliczone jest:
– 7 noclegów w domu pielgrzyma Arka w pokojach 5, 6 i 7 osobowych z łazienkami (Wi-Fi w budynku)
– 3 posiłki dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu)
– warsztaty praktyczne prowadzone przez doświadczonych muzyków, ceremoniarzy i kapłanów
– materiały szkoleniowe, mszaliki i śpiewniki.

MBDom Pielgrzyma Arka został wybudowany w 2003 roku i znajduje się w bardzo malowniczym miejscu. Ogrody otaczające budynek stanowią idealną przestrzeń dla odpoczynku oraz medytacji. W budynku znajduje się kaplica, bar szybkiej obsługi, kawiarnia i księgarnia. Obok znajduje się dozorowany, całodobowy parking dla samochodów osobowych oraz autobusów. Kościół, w którym będą się odbywały nabożeństwa, jest oddalony od domu o kilka minut, bazylika zaś o 200 metrów.

Codzienne bloki warsztatowe odbywają się w grupach, wydzielonych spośród trzech głównych kategorii tematycznych, skierowanych do ministrantów, księży i kleryków oraz muzyków. Możliwe jest przemieszczanie się pomiędzy grupami zgodnie z preferencjami bądź nabywaniem kolejnych umiejętności. Można także wzięć udziału w warsztatach liturgicznych bez zapisywania się do jakiejkolwiek z grup (np. celem odbycia prywatnych rekolekcji czy spędzenia czasu na wyciszeniu i modlitwie).

Księża udający się na warsztaty powinni zabrać ze sobą sutannę, biret, humerał, albę i komżę (w miarę możliwości o tradycyjnych krojach i z naturalnych materiałów). Uczestnicy warsztatów ministranckich powinni posiadać własną sutannę oraz komżę. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w warsztatach pod opieką osoby dorosłej.